Yamaha MCR-B020BL Micro Component System
Σχέδιο: Απλό και λειτουργικό
Όλα τα χειριστήρια βρίσκονται στην κεντρική μονάδα, συμπεριλαμβανομένης της θύρας φόρτισης USB, της υποδοχής ακουστικών 3,5 mm και ενός συρόμενου δίσκου CD. Η οθόνη LCD παρέχει την ώρα και όλες τις πληροφορίες συστήματος.
Η υποδοχή ακουστικών και η θύρα φόρτισης USB βρίσκονται και οι δύο στο επάνω μέρος της κεντρικής μονάδας, πράγμα που σημαίνει ότι τα καλώδιά σας θα κολλήσουν κατευθείαν στον αέρα όταν συνδεθούν. Πιστεύαμε ότι αυτή ήταν μια κακή σχεδιαστική επιλογή και θα έπρεπε μάλλον είδα αυτές τις θύρες στο μπροστινό μέρος της μονάδας. Η θύρα USB είναι μια τυπική 5V 1.0A που μπορεί να φορτίσει οποιοδήποτε από τα φορητά ηλεκτρονικά σας. Βρήκαμε τη θύρα πολύ βολική κατά τη χρήση ενισχυτή ακουστικών ή τη σύνδεση μιας από τις φορητές συσκευές αναπαραγωγής μουσικής με την ενσωματωμένη είσοδο aux.
Διαδικασία εγκατάστασης: Όπως τόσα στερεοφωνικά πριν από αυτό
Συνδεσιμότητα: Είναι απλά σταθερή
Δοκιμάσαμε την έξοδο ακουστικών Yamaha με πολλά σετ ακουστικών και παρατηρήσαμε ότι ο ήχος ακούγεται λίγο πιο λασπώδης και πιο αθόρυβος από άλλα συστήματα που έχουμε δοκιμάσει - Η Yamaha πρέπει να είχε χρησιμοποιήσει φθηνότερο chipset ακουστικών για να μειώσει το κόστος. Οποιοδήποτε σετ ακουστικών με υψηλότερη σύνθετη αντίσταση, πιθανότατα 20 ohms και άνω, θα επωφεληθεί από έναν ενισχυτή ακουστικών. Ακόμη και ένα σετ ακουστικών Sennheiser Momentum χαμηλότερης σύνθετης αντίστασης 18 ohm με τα οποία δοκιμάσαμε δεν ακούγονταν τόσο καλά όσο σε άλλα συστήματα.
Ποιότητα ήχου: Καλύτερη από την αναμενόμενη
Τιμή: Ένα στερεοφωνικό σύστημα σε καλή τιμή
Όσον αφορά τα συστήματα all-in-one, αυτό το στερεοφωνικό είναι σίγουρα ένας υποψήφιος.
Αγωνισμός: Yamaha MCR-B020BL εναντίον Yamaha MCR-B043
Ένα υπέροχο μικρό στερεοφωνικό για οποιονδήποτε έχει προϋπολογισμό
Specs
- Όνομα προϊόντος MCR-B020BL Micro Component System
- Μάρκα προϊόντος Yamaha
- MPN MCR-B020BL
- Βάρος 9,8 λίβρες.
- Διαστάσεις προϊόντος 5,6 x 7,1 x 11 ίντσες.
- Χρώμα Μαύρο
- MCR-B020BL Micro Component System Yamaha
- Συνδεσιμότητα Bluetooth
- Εύρος Bluetooth 33 πόδια (χωρίς παρεμβολές)
- Τύπος δίσκου CD, CD-R/RW (CD ήχου, MP3, WMA)
- USB MP3, WMA
- Είσοδοι/Έξοδοι Βοηθητική είσοδος 3,5 mm, υποδοχή ακουστικών 3,5 mm, ομοαξονική κεραία FM, κεραία AM, Θύρα φόρτισης USB Type-A (5V 1,0A), Υποδοχές καλωδίων ηχείων L/R, τροφοδοσία AC
- Τηλεχειριστήριο Ναι
- Μικρόφωνο
- Ισχύς/Κανάλι εξόδου 15 W + 15 W (6 ohms, 1 kHz, 10% THD)